Gratulujemy organizatorom OFF Festivalu wprowadzenia kubków wielorazowego użytku do sprzedaży napojów!

Jednym ze sporych problemów w organizacji festiwali są nieposegregowane, porozrzucane odpady. W dużej mierze są to plastikowe kubki po piwie, które szczególnie widoczne są po zakończeniu koncertów, pozostawione na polach festiwalowych. Ich zbiórka jest kłopotliwa, a kubki podniesione z ziemi bywają zabrudzone.

Na niektórych imprezach organizowane bywają akcje wymiany kubków jednorazowych na gadżety od sponsorów, aby nakłonić festiwalowiczów do selektywnej zbiórki odpadów. Nie do wszystkich jednak takie akcje trafiają, a pola festiwalowe niezmiennie pokryte są plastikowymi śmieciami.

W tym roku, na OFF Festival bardzo sprytnie rozwiązano tę kwestię wprowadzając kubki wielorazowego użytku, ze specjalną rączką do podczepiania o pasek. Za kaucją 7,50 zł można było używać kubek przez cały festiwal. Przy każdym zakupie napoju kubek był myty lub wymieniany na nowy. Można go było oddać w każdym dowolnym momencie festiwalu otrzymując zwrot kaucji.

Plastikowe kubki jednorazowe przestały zalegać na trawie.

Mimo, że niektóre napoje nadal były domyślnie podawane w kubkach papierowych, można było poprosić o nalanie napojów do własnego kubka zwrotnego.  System został pozytywnie przyjęty przez uczestników festiwalu, chociaż niektórzy nie ukrywali obaw, że pod wpływem dobrej atmosfery mogą je zgubić. Inni, zachwyceni akcją zabierali je ze sobą do domu, do używania w podróżny, na campingach.

Warto tez dodać, że na OFF Festival obowiązuje selektywna zbiórka odpadów.

Trzymamy kciuki, aby w przyszłym roku sprzedaż napojów odbywała się tylko do kubków zwrotnych! 🙂

 

Great time with great friends #festival #offfestival #offfestival2016 #summer #music #greatday #selfie #beer #fun #enjoyyourlife #weekend   Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Krzysztof Flis (@flisu_)

 


EDIT

Po publikacji artykułu dotarły do nas informacje, że w tym roku kubki zwrotne można było spotkać również na koncertach Męskiego Grania.

Dzis mamy wychodne #aktywnyweekend #bezdzieci #sami #koncertowo #męskiegranie #wroclove #weekend #żywiec

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Katarzyna Korzeniowska (@katarzynakk)

Info dostarczyła Zuza Barc
Info uzupełniła Agnieszka Rożek
Zredagowała Kaśka Barc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ