Oddaj lub przygarnij w sieci materiały do upcyklingu

0

Grupa na Facebooku

Oddam Odpady * upcycling * trashion * ekoedukacja

Miejsce dla miłośników niemarnowania. "Oddam Odpady" to grupa i strona www ułatwiające znalezienie lub oddanie odpadów nadających się do kreatywnego recyklingu. Zobacz też: www.facebook.com/OddamOdpady www.oddamodpady.pl Jak to działa? *** Oddaj odpady *** Jeśli dysponujesz fajnymi surowcami wtórnymi i zależy Ci na przedłużeniu ich życia - wstaw bezpłatne ogłoszenie w grupie. Mile widziane są zdjęcia oddawanych przedmiotów. Nie zapomnij napisać, w jakiej miejscowości można je odebrać. *** Znajdź odpady *** Jeśli szukasz konkretnych materiałów śmiało ogłoś zbiórkę w grupie. Pamiętaj o umieszczeniu informacji w której części Polski poszukujesz. Mile widziane są zdjęcia przedstawiające wykorzystanie poszukiwanych surowców. *** Odbiór materiałów *** Jeśli znalazłeś w grupie coś dla siebie, w celu odbioru napisz bezpośrednio do osoby oddającej. Sposób przekazania odpadów uzgadniasz indywidualnie z osobą oddającą - niektórzy praktykują odbiór osobisty, inni przesyłkę za pobraniem. Pamiętaj proszę, że administratorzy grupy (Drużyna Oddam Odpady) nie ponoszą odpowiedzialności za niezgodność odpadów z opisem lub nieporozumienia związane z przesyłką. Przyjemnego oddawania i przetwarzania! Życzy Drużyna Oddam Odpady
Ada Kamińska
Ada Kamińska28/04/2017 @ 13:41
POSZUKUJE zdjec Rentgena roznych ciekawych czesci ciala 🙂 najchetniej kosci, zeby bylo widac co to jest, ale przygarne tez zdjecia tkanek miekkich. W sprawie odbioru osobistego w Warszawie lub wysylki prosze o kontakt na priv
Karolina Dostatnia
Karolina Dostatnia26/04/2017 @ 20:36
Poznań
Przyjmę doniczki takie plastikowe małe, w których się kupuje np. zioła w marketach 🙂 Potrzebuję ich dosyć sporo, jeżeli ktoś spoza Poznania miałby większą ilość, to pokryję koszty wysyłki 🙂
Dorota Archicińska
Dorota Archicińska27/04/2017 @ 9:48
[WARSZAWA] Mam do sprzedania kompostownik Urbanlive za pół ceny 🙂 Dostaliśmy go jako prezent od znajomych, używaliśmy ok. miesiąca jednak nie sprawdził się w naszym wypadku. Przez tak krótkie używanie jest w stanie idealnym, dokładnie umyty i odkażony. Jedno piętro przeleżało w pudełku, całkiem nieużywane. Możliwa przesyłka kurierem, a także odbiór osobistyna Mokotowie lub w okolicach metra. Zestaw składa się z siatki, dwóch pięter oraz łopatki. Więcej o tym kompostowniku znajdziecie na: http://www.ograniczamsie.com/2016/09/zero-waste-po-polsku-7-kompostuj-kompost-kompostownik.html

Nasza oferta pod linkiem:
https://www.olx.pl/oferta/kompostownik-urbalive-CID628-IDlONq2.html
Karolina Doan
Karolina Doan26/04/2017 @ 19:31
Warszawa
Oddam kilka płyt, kabel usb/mini-usb, kabel jack i części do komputera - chyba karta sieciowa i dźwiękowa, obie powinny być sprawne.
Martyna Sobótka
Martyna Sobótka26/04/2017 @ 18:48
Warszawa
Czy ktoś potrzebuje 5-litrowego baniaczka?
Odbiór na Woli
Agnieszka Hejenkowska-Marek
Agnieszka Hejenkowska-Marek26/04/2017 @ 14:09
Inowrocław, kujawsko-pomorskie

Może ktoś by reflektował?
Wzory mozaiki na małych ekspozytorach. Do jakiejś wyklejanki hand made lub do łazienki w domku dla lalek córki?

 


Krótka historia platformy

Od kliku lat organizujemy liczne warsztaty i tworzymy własne projekty upcyklingowe. Robiąc to zauważyliśmy, że nie tylko my ale twórcy i edukatorzy z całej Polski miewają problemy z pozyskaniem interesujących odpadów do upcyklingu, w odpowiednich ilościach.

Często zbieranie surowców własnymi siłami na potrzeby warsztatów zajmuje dużo czasu i wymaga zaangażowania rodziny i znajomych. Wyobraź sobie, że na warsztaty dla dzieciaków musisz zebrać 50 rolek po ręcznikach papierowych w ciągu 7 dni. Trudna sprawa.
Zauważyliśmy również, że wiele świadomych ekologicznie osób nie chce wyrzucać odpadów domowych (np. opakowań) do kosza na śmieci. Wolą aby ich surowce wsparły działania artystów, nauczycieli, działkowców.

I tak w lipcu 2013 roku wpadliśmy na pomysł stworzenia platformy internetowej OddamOdpady.pl. Na początku pomysł testowaliśmy na facebookowym fanpage’u aby w maju 2014 oddać w Wasze ręce wersję www.

 

OddamOdpady.pl to pierwsza w Polsce platforma internetowa służąca bezpłatnej wymianie informacji o materiałach z odzysku gotowych do zagospodarowania przez twórców, pasjonatów i organizacje non-profit. Jej głównym zadaniem jest wspieranie działań w obszarze upcyklingu i odzysku.

 

Oddam Odpady stara platforma

 

Ku naszemu zaskoczeniu projekt wzbudził duże zainteresowanie mediów, co pozwoliło nam rozwinąć także inne działania związane z propagowaniem niemarnowania i upcyklingu. Naszą obecność w mediach możesz prześledzić tutaj. W 2014 roku Kaśka, inicjatorka projektu została wyróżniona w Rankingu 50 Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.

Po niecałych dwóch latach funkcjonowania platformy i wsparciu 500 zarejestrowanych użytkowników, ze względów organizacyjnych postanowiliśmy zamknąć wersję www i ponownie przenieść działania społeczności do social media.

W tej chwili informacje o materiałach do kreatywnego recyklingu wymieniane są w grupie na Facebooku.

Nad projektem platformy www pracowali: Kaśka Barc, Monika Ostrowska, Grzegorz Maksymiak i Tomasz Szulc.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ