Oddaj lub przygarnij w sieci materiały do upcyklingu

0

Grupa na Facebooku

Oddam Odpady * upcycling * trashion * ekoedukacja

Miejsce dla miłośników niemarnowania. "Oddam Odpady" to grupa i strona www ułatwiające znalezienie lub oddanie odpadów nadających się do kreatywnego recyklingu. Zobacz też: www.facebook.com/OddamOdpady www.oddamodpady.pl Jak to działa? *** Oddaj odpady *** Jeśli dysponujesz fajnymi surowcami wtórnymi i zależy Ci na przedłużeniu ich życia - wstaw bezpłatne ogłoszenie w grupie. Mile widziane są zdjęcia oddawanych przedmiotów. Nie zapomnij napisać, w jakiej miejscowości można je odebrać. *** Znajdź odpady *** Jeśli szukasz konkretnych materiałów śmiało ogłoś zbiórkę w grupie. Pamiętaj o umieszczeniu informacji w której części Polski poszukujesz. Mile widziane są zdjęcia przedstawiające wykorzystanie poszukiwanych surowców. *** Odbiór materiałów *** Jeśli znalazłeś w grupie coś dla siebie, w celu odbioru napisz bezpośrednio do osoby oddającej. Sposób przekazania odpadów uzgadniasz indywidualnie z osobą oddającą - niektórzy praktykują odbiór osobisty, inni przesyłkę za pobraniem. Pamiętaj proszę, że administratorzy grupy (Drużyna Oddam Odpady) nie ponoszą odpowiedzialności za niezgodność odpadów z opisem lub nieporozumienia związane z przesyłką. Przyjemnego oddawania i przetwarzania! Życzy Drużyna Oddam Odpady
Jagoda Krzysztofik
Jagoda Krzysztofik22/06/2017 @ 15:44
[Kraków oddam]
Wytłoczki po jajkach x4
Kilka słoików średniej wielkości 🙂
Agnieszka Szczepanik
Agnieszka Szczepanik22/06/2017 @ 10:42
Katowice
Właśnie przeprowadzam porządki w moim składziku.
Chętnie oddam, bo wydaje mi się że ktoś szukał kiedyś.
- firanki - ktoś szukał do uszycia woreczków zw
- kawałki skór i ekoskór z ubrań i butów - ktoś szukał do szycia.
- słoiki na przetwory.
Pilne 🙂
Kamila Małolepsza
Kamila Małolepsza22/06/2017 @ 15:21
[Wrocław] Poszukuje kalkulatora dużego, duże przyciski, tylko podstawowe funkcje. Najchętniej działający, ale przygarnę także i nie działający 🙂
Agnieszka Szczepanik
Agnieszka Szczepanik22/06/2017 @ 14:03
KATOWICE Oddam antyramy szklane : 40X50- 4 szt, 24X30 - 5 szt
Renata Kwaśnik
Renata Kwaśnik18/06/2017 @ 22:53
Potrzebuję 10 butelek po wodzie Żywiec 1,5 litra, może ktoś ma? Warszawa ( Ursynów, Ochota)
Ania Lachowska
Ania Lachowska shared her event to the group: Oddam Odpady * upcycling * trashion * ekoedukacja.14/06/2017 @ 17:41
Zapraszam na urodziny- to dobra okazja do spotkania naszej grupy 🙂

 


Krótka historia platformy

Od kliku lat organizujemy liczne warsztaty i tworzymy własne projekty upcyklingowe. Robiąc to zauważyliśmy, że nie tylko my ale twórcy i edukatorzy z całej Polski miewają problemy z pozyskaniem interesujących odpadów do upcyklingu, w odpowiednich ilościach.

Często zbieranie surowców własnymi siłami na potrzeby warsztatów zajmuje dużo czasu i wymaga zaangażowania rodziny i znajomych. Wyobraź sobie, że na warsztaty dla dzieciaków musisz zebrać 50 rolek po ręcznikach papierowych w ciągu 7 dni. Trudna sprawa.
Zauważyliśmy również, że wiele świadomych ekologicznie osób nie chce wyrzucać odpadów domowych (np. opakowań) do kosza na śmieci. Wolą aby ich surowce wsparły działania artystów, nauczycieli, działkowców.

I tak w lipcu 2013 roku wpadliśmy na pomysł stworzenia platformy internetowej OddamOdpady.pl. Na początku pomysł testowaliśmy na facebookowym fanpage’u aby w maju 2014 oddać w Wasze ręce wersję www.

 

OddamOdpady.pl to pierwsza w Polsce platforma internetowa służąca bezpłatnej wymianie informacji o materiałach z odzysku gotowych do zagospodarowania przez twórców, pasjonatów i organizacje non-profit. Jej głównym zadaniem jest wspieranie działań w obszarze upcyklingu i odzysku.

 

Oddam Odpady stara platforma

 

Ku naszemu zaskoczeniu projekt wzbudził duże zainteresowanie mediów, co pozwoliło nam rozwinąć także inne działania związane z propagowaniem niemarnowania i upcyklingu. Naszą obecność w mediach możesz prześledzić tutaj. W 2014 roku Kaśka, inicjatorka projektu została wyróżniona w Rankingu 50 Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.

Po niecałych dwóch latach funkcjonowania platformy i wsparciu 500 zarejestrowanych użytkowników, ze względów organizacyjnych postanowiliśmy zamknąć wersję www i ponownie przenieść działania społeczności do social media.

W tej chwili informacje o materiałach do kreatywnego recyklingu wymieniane są w grupie na Facebooku.

Nad projektem platformy www pracowali: Kaśka Barc, Monika Ostrowska, Grzegorz Maksymiak i Tomasz Szulc.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ