Oddaj lub przygarnij w sieci materiały do upcyklingu

0

Grupa na Facebooku

Oddam Odpady * upcycling * trashion * ekoedukacja

Miejsce dla miłośników niemarnowania. "Oddam Odpady" to grupa i strona www ułatwiające znalezienie lub oddanie odpadów nadających się do kreatywnego recyklingu. Zobacz też: www.facebook.com/OddamOdpady www.oddamodpady.pl Jak to działa? *** Oddaj odpady *** Jeśli dysponujesz fajnymi surowcami wtórnymi i zależy Ci na przedłużeniu ich życia - wstaw bezpłatne ogłoszenie w grupie. Mile widziane są zdjęcia oddawanych przedmiotów. Nie zapomnij napisać, w jakiej miejscowości można je odebrać. *** Znajdź odpady *** Jeśli szukasz konkretnych materiałów śmiało ogłoś zbiórkę w grupie. Pamiętaj o umieszczeniu informacji w której części Polski poszukujesz. Mile widziane są zdjęcia przedstawiające wykorzystanie poszukiwanych surowców. *** Odbiór materiałów *** Jeśli znalazłeś w grupie coś dla siebie, w celu odbioru napisz bezpośrednio do osoby oddającej. Sposób przekazania odpadów uzgadniasz indywidualnie z osobą oddającą - niektórzy praktykują odbiór osobisty, inni przesyłkę za pobraniem. Pamiętaj proszę, że administratorzy grupy (Drużyna Oddam Odpady) nie ponoszą odpowiedzialności za niezgodność odpadów z opisem lub nieporozumienia związane z przesyłką. Przyjemnego oddawania i przetwarzania! Życzy Drużyna Oddam Odpady
Angelika Jasiulewicz
Angelika Jasiulewicz26/07/2017 @ 14:59
TORUŃ
Oddam puszki metalowe. Ok. 70 sztuk 🙂
Asia Żabicka
Asia Żabicka26/07/2017 @ 23:37
[WARSZAWA]
Ma ktoś może na zbyciu duży słoik (ok. 5-litrowy) lub dwa? Może być plastikowy lub szklany.
Ola Makowiecka
Ola Makowiecka22/07/2017 @ 15:51
Oddam budkę dla kota. Jest to prototyp handmade, więc bez cudów, ale kotu może przypaść do gustu. Budka sporo czasu leżała w piwnicy, więc zdecydowanie trzeba ją odświeżyć, podoczepiać materiał w kilku miejscach, dobić deseczki, ale to raczej kosmetyczne poprawki. U góry wywiercony otwór na drapak, który można doczepić. Odbiór: BYTOM, możliwa wysyłka (tylko nie wiem, czy opłacalna 😛 )
Ola Makowiecka
Ola Makowiecka22/07/2017 @ 16:03
Materiały, ubrania do przeróbek.
Materiały jeansowe, bawełniane, krawaty, koronki itp. bierzcie i przerabiajcie! WYKORZYSTUJCIE!
Odbiór: Bytom
Zuzanna Skrzynecka
Zuzanna Skrzynecka24/07/2017 @ 7:20
Warszawa

Przygarnę abażury i krzesła/stołki/stelaże od foteli - mogą mieć uszkodzone siedziska 😀
Anna Bochenek
Anna Bochenek25/07/2017 @ 14:06
warszawa ( odbiór na Bródnie)
oddam
drewniane wieszaki

 


Krótka historia platformy

Od kliku lat organizujemy liczne warsztaty i tworzymy własne projekty upcyklingowe. Robiąc to zauważyliśmy, że nie tylko my ale twórcy i edukatorzy z całej Polski miewają problemy z pozyskaniem interesujących odpadów do upcyklingu, w odpowiednich ilościach.

Często zbieranie surowców własnymi siłami na potrzeby warsztatów zajmuje dużo czasu i wymaga zaangażowania rodziny i znajomych. Wyobraź sobie, że na warsztaty dla dzieciaków musisz zebrać 50 rolek po ręcznikach papierowych w ciągu 7 dni. Trudna sprawa.
Zauważyliśmy również, że wiele świadomych ekologicznie osób nie chce wyrzucać odpadów domowych (np. opakowań) do kosza na śmieci. Wolą aby ich surowce wsparły działania artystów, nauczycieli, działkowców.

I tak w lipcu 2013 roku wpadliśmy na pomysł stworzenia platformy internetowej OddamOdpady.pl. Na początku pomysł testowaliśmy na facebookowym fanpage’u aby w maju 2014 oddać w Wasze ręce wersję www.

 

OddamOdpady.pl to pierwsza w Polsce platforma internetowa służąca bezpłatnej wymianie informacji o materiałach z odzysku gotowych do zagospodarowania przez twórców, pasjonatów i organizacje non-profit. Jej głównym zadaniem jest wspieranie działań w obszarze upcyklingu i odzysku.

 

Oddam Odpady stara platforma

 

Ku naszemu zaskoczeniu projekt wzbudził duże zainteresowanie mediów, co pozwoliło nam rozwinąć także inne działania związane z propagowaniem niemarnowania i upcyklingu. Naszą obecność w mediach możesz prześledzić tutaj. W 2014 roku Kaśka, inicjatorka projektu została wyróżniona w Rankingu 50 Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.

Po niecałych dwóch latach funkcjonowania platformy i wsparciu 500 zarejestrowanych użytkowników, ze względów organizacyjnych postanowiliśmy zamknąć wersję www i ponownie przenieść działania społeczności do social media.

W tej chwili informacje o materiałach do kreatywnego recyklingu wymieniane są w grupie na Facebooku.

Nad projektem platformy www pracowali: Kaśka Barc, Monika Ostrowska, Grzegorz Maksymiak i Tomasz Szulc.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ