Oddaj lub przygarnij w sieci materiały do upcyklingu

0

Grupa na Facebooku

Oddam Odpady * upcycling * trashion * ekoedukacja

Miejsce dla miłośników niemarnowania. "Oddam Odpady" to grupa i strona www ułatwiające znalezienie lub oddanie odpadów nadających się do kreatywnego recyklingu. Zobacz też: www.facebook.com/OddamOdpady www.oddamodpady.pl Jak to działa? *** Oddaj odpady *** Jeśli dysponujesz fajnymi surowcami wtórnymi i zależy Ci na przedłużeniu ich życia - wstaw bezpłatne ogłoszenie w grupie. Mile widziane są zdjęcia oddawanych przedmiotów. Nie zapomnij napisać, w jakiej miejscowości można je odebrać. *** Znajdź odpady *** Jeśli szukasz konkretnych materiałów śmiało ogłoś zbiórkę w grupie. Pamiętaj o umieszczeniu informacji w której części Polski poszukujesz. Mile widziane są zdjęcia przedstawiające wykorzystanie poszukiwanych surowców. *** Odbiór materiałów *** Jeśli znalazłeś w grupie coś dla siebie, w celu odbioru napisz bezpośrednio do osoby oddającej. Sposób przekazania odpadów uzgadniasz indywidualnie z osobą oddającą - niektórzy praktykują odbiór osobisty, inni przesyłkę za pobraniem. Pamiętaj proszę, że administratorzy grupy (Drużyna Oddam Odpady) nie ponoszą odpowiedzialności za niezgodność odpadów z opisem lub nieporozumienia związane z przesyłką. Przyjemnego oddawania i przetwarzania! Życzy Drużyna Oddam Odpady
Żaneta Sadowska
Żaneta Sadowska26/03/2017 @ 22:14
Palety o wymiarach 150x150
110x100 za niewielkie PLN
Dorian Widawski
Dorian Widawski26/03/2017 @ 12:23
Czy zalega komuś linoleum / gumoleum / wykładzina PCV?
Uzan Nika
Uzan Nika25/03/2017 @ 13:22
Sorki za tyle postów, ale sama nie wiem kiedy tyle tego nachomikowałam 🙁 ale do meritum, do wzięcia: kalendarz chemiczki, plastikowy zakręcany pojemnik, ozdobna butelka po winie, melisa w donicy (pięknie odbiła po zimowym ususzeniu), katalogi bonprixu, Marta? 🙂
Odbiór: Bródno
Anna Bochenek
Anna Bochenek03/03/2017 @ 18:14
( Warszawa) hej ho , czy Ktoś przygarnia niekompletne puzzle?
Uzan Nika
Uzan Nika24/03/2017 @ 18:41
Słoiki, puszki, mniej więcej w połowie zrobione karty pracy, ale jeszcze całkiem sporo naklejek itp. zostało 😉
na kolejnych zdjęciach, przykłady wykorzystania, z prywatnego albumu 😉
Odbiór: Warszawa - Bródno
Ania Zet
Ania Zet23/03/2017 @ 15:21
Kraków: Coś dla mamusi Eko / ZeroWaste: oddam 6 szt pieluch wielorazowych - kieszonek. Pieluchy wymagają przerobienia, gdyż rzepy wyrobiły się i nie zapinają się. Trzeba doszyć guziki albo napy albo tasiemki/gumki - wg własnego pomysłu. Odbiór Prądnik Biały, lub podrzucę gdzieś do centrum. MOŻLIWA WYSYŁKA - zwrot KW

 


Krótka historia platformy

Od kliku lat organizujemy liczne warsztaty i tworzymy własne projekty upcyklingowe. Robiąc to zauważyliśmy, że nie tylko my ale twórcy i edukatorzy z całej Polski miewają problemy z pozyskaniem interesujących odpadów do upcyklingu, w odpowiednich ilościach.

Często zbieranie surowców własnymi siłami na potrzeby warsztatów zajmuje dużo czasu i wymaga zaangażowania rodziny i znajomych. Wyobraź sobie, że na warsztaty dla dzieciaków musisz zebrać 50 rolek po ręcznikach papierowych w ciągu 7 dni. Trudna sprawa.
Zauważyliśmy również, że wiele świadomych ekologicznie osób nie chce wyrzucać odpadów domowych (np. opakowań) do kosza na śmieci. Wolą aby ich surowce wsparły działania artystów, nauczycieli, działkowców.

I tak w lipcu 2013 roku wpadliśmy na pomysł stworzenia platformy internetowej OddamOdpady.pl. Na początku pomysł testowaliśmy na facebookowym fanpage’u aby w maju 2014 oddać w Wasze ręce wersję www.

 

OddamOdpady.pl to pierwsza w Polsce platforma internetowa służąca bezpłatnej wymianie informacji o materiałach z odzysku gotowych do zagospodarowania przez twórców, pasjonatów i organizacje non-profit. Jej głównym zadaniem jest wspieranie działań w obszarze upcyklingu i odzysku.

 

Oddam Odpady stara platforma

 

Ku naszemu zaskoczeniu projekt wzbudził duże zainteresowanie mediów, co pozwoliło nam rozwinąć także inne działania związane z propagowaniem niemarnowania i upcyklingu. Naszą obecność w mediach możesz prześledzić tutaj. W 2014 roku Kaśka, inicjatorka projektu została wyróżniona w Rankingu 50 Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.

Po niecałych dwóch latach funkcjonowania platformy i wsparciu 500 zarejestrowanych użytkowników, ze względów organizacyjnych postanowiliśmy zamknąć wersję www i ponownie przenieść działania społeczności do social media.

W tej chwili informacje o materiałach do kreatywnego recyklingu wymieniane są w grupie na Facebooku.

Nad projektem platformy www pracowali: Kaśka Barc, Monika Ostrowska, Grzegorz Maksymiak i Tomasz Szulc.

 
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ