Oddaj lub przygarnij w sieci materiały do upcyklingu

0

Grupa na Facebooku

Oddam Odpady * upcycling * trashion * ekoedukacja

Miejsce dla miłośników niemarnowania. "Oddam Odpady" to grupa i strona www ułatwiające znalezienie lub oddanie odpadów nadających się do kreatywnego recyklingu. Zobacz też: www.facebook.com/OddamOdpady www.oddamodpady.pl Jak to działa? *** Oddaj odpady *** Jeśli dysponujesz fajnymi surowcami wtórnymi i zależy Ci na przedłużeniu ich życia - wstaw bezpłatne ogłoszenie w grupie. Mile widziane są zdjęcia oddawanych przedmiotów. Nie zapomnij napisać, w jakiej miejscowości można je odebrać. *** Znajdź odpady *** Jeśli szukasz konkretnych materiałów śmiało ogłoś zbiórkę w grupie. Pamiętaj o umieszczeniu informacji w której części Polski poszukujesz. Mile widziane są zdjęcia przedstawiające wykorzystanie poszukiwanych surowców. *** Odbiór materiałów *** Jeśli znalazłeś w grupie coś dla siebie, w celu odbioru napisz bezpośrednio do osoby oddającej. Sposób przekazania odpadów uzgadniasz indywidualnie z osobą oddającą - niektórzy praktykują odbiór osobisty, inni przesyłkę za pobraniem. Pamiętaj proszę, że administratorzy grupy (Drużyna Oddam Odpady) nie ponoszą odpowiedzialności za niezgodność odpadów z opisem lub nieporozumienia związane z przesyłką. Przyjemnego oddawania i przetwarzania! Życzy Drużyna Oddam Odpady
Joanna Bala
Joanna Bala18/07/2017 @ 18:23
czasem dostaję foliowe poduszeczki powietrzne amortyzujące przesyłki - gdzie/komu może się to przydać? może ktoś do dalszej wysyłki potrzebuje?
Marta Pindych
Marta Pindych21/08/2017 @ 19:40
Ktoś chętny na garsteczkę kapsli z tymbarków?
Nie wiem ile tego tam jest. Pewnie około 200-300.
Odbiór osobisty Częstochowa, ewentualnie Kraków. Wysłać też mogę 😉
Marta Roszak
Marta Roszak21/08/2017 @ 13:01
POSZUKUJĘ WSPÓLNIKA ! PILNE!

Posiadam / Mam do dyspozycji:
- Lokal (ok 70 m2) - z mediami oraz internetem; [aneks
kuchenny + wc) ;
- Wyposażenie: regały, stoły, krzesła, biurka itd + sprzęt
komputerowy
- Maszynę do szycia oraz overlock - akcesoria krawieckie oraz niezbędne przybory + mnóstwo materiałów i dodatków;

Obecnie prowadzę małą pracownię rękodzieła (upcycling!).
Szukam kogoś kto chciałby pomóc w rozwinięciu obecnej działalności lub ją zmodyfikować. Najlepiej osoba z Krk i okolic (południe Krk). Dobrze jeśli też ma umiejętności oraz chęć tworzenia i lubi upcycling 🙂 Kontakt na priv - jestem otwarta na propozycje !!!
Kasia Krzemińska
Kasia Krzemińska21/08/2017 @ 15:08
Warszawa - Mam do oddania trochę własnoręcznie ciętej "włóczki" z tshirtów, ktoś chętny?
Martyna Sobótka
Martyna Sobótka16/08/2017 @ 14:15
SZUKAM
Brzydkich butów 😉 Rozmiar 37, najlepiej w kolorze białym, koniecznie na płaskim obcasie. Mile widziane bardzo długie noski, mogą być nawet bardzo zniszczone.

Dlaczego w grupie Oddam Odpady? Bo być może ktoś ma takie, a nie chce wyrzucać, bo wiadomo - śmieci. Ja je spożytkuję 😀
Katarzyna Łapa-Piech
Katarzyna Łapa-Piech15/08/2017 @ 13:20
Oddam reklamówkę kluczyków od puszek, ścinki materiałów - większe i mniejsze kawałki. Tylko odbiór osobisty Warszawa Targowek. Zdjęcia w komentarzach

 


Krótka historia platformy

Od kliku lat organizujemy liczne warsztaty i tworzymy własne projekty upcyklingowe. Robiąc to zauważyliśmy, że nie tylko my ale twórcy i edukatorzy z całej Polski miewają problemy z pozyskaniem interesujących odpadów do upcyklingu, w odpowiednich ilościach.

Często zbieranie surowców własnymi siłami na potrzeby warsztatów zajmuje dużo czasu i wymaga zaangażowania rodziny i znajomych. Wyobraź sobie, że na warsztaty dla dzieciaków musisz zebrać 50 rolek po ręcznikach papierowych w ciągu 7 dni. Trudna sprawa.
Zauważyliśmy również, że wiele świadomych ekologicznie osób nie chce wyrzucać odpadów domowych (np. opakowań) do kosza na śmieci. Wolą aby ich surowce wsparły działania artystów, nauczycieli, działkowców.

I tak w lipcu 2013 roku wpadliśmy na pomysł stworzenia platformy internetowej OddamOdpady.pl. Na początku pomysł testowaliśmy na facebookowym fanpage’u aby w maju 2014 oddać w Wasze ręce wersję www.

 

OddamOdpady.pl to pierwsza w Polsce platforma internetowa służąca bezpłatnej wymianie informacji o materiałach z odzysku gotowych do zagospodarowania przez twórców, pasjonatów i organizacje non-profit. Jej głównym zadaniem jest wspieranie działań w obszarze upcyklingu i odzysku.

 

Oddam Odpady stara platforma

 

Ku naszemu zaskoczeniu projekt wzbudził duże zainteresowanie mediów, co pozwoliło nam rozwinąć także inne działania związane z propagowaniem niemarnowania i upcyklingu. Naszą obecność w mediach możesz prześledzić tutaj. W 2014 roku Kaśka, inicjatorka projektu została wyróżniona w Rankingu 50 Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.

Po niecałych dwóch latach funkcjonowania platformy i wsparciu 500 zarejestrowanych użytkowników, ze względów organizacyjnych postanowiliśmy zamknąć wersję www i ponownie przenieść działania społeczności do social media.

W tej chwili informacje o materiałach do kreatywnego recyklingu wymieniane są w grupie na Facebooku.

Nad projektem platformy www pracowali: Kaśka Barc, Monika Ostrowska, Grzegorz Maksymiak i Tomasz Szulc.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ