Naklejki ułatwiające segregację osobom niewidomym

0

„Segreguję – nie widzę przeszkód” to program mający na celu wsparcie osób słabowidzących i niewidomych w sortowaniu odpadów.

Do tej pory ta prawie 2 milionowa grupa osób była wyłączona z sortowania odpadów, a więc aktywnego i najprostszego przyczynienia się do ochrony środowiska, ponieważ nie była w stanie zidentyfikować koloru pojemnika na odpady poddane sortowaniu.

Na prośbę osób niewidomych i słabowidzących, którym bliska jest kwestia ochrony środowiska, i we współpracy z nimi, Grupa Eneris zleciła opracowanie specjalnych naklejek pozwalających zidentyfikować pojemniki na poszczególne frakcje odpadów.
Od 3 grudnia 2016 r. naklejki są bezpłatnie przekazywane osobom potrzebującym takiego ułatwienia.

 

Jak otrzymać bezpłatną naklejkę?

Aby otrzymać bezpłatną naklejkę ułatwiającą sortowanie odpadów osobom niewidomym i słabowidzącym należy skontaktować się mailowo lub telefonicznie:

tel: 801 00 38 38 (koszt połączenia wg. cennika operatora)
mail: ok@grupa-eneris.pl

Grupa Eneris specjalizuje się w usługach komunalnych. W ramach akcji do końca 2017 r. zobowiązała się przeszkolić pracowników Biur Obsługi Klienta oraz wszystkich kierowców i ładowaczy pojazdów z zakresu obsługi klienta z niepełnosprawnością. Łącznie jest to ponad 600 osób obsługujących 1,1 mln mieszkańców polskich miast.

W filmiku wystąpił Pan Wojciech Maj z „Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych oraz Słabowidzących VEGA”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ