Mapa sklepów charytatywnych, second handów i komisów

0

Jednym ze sposobów na niewytwarzanie odpadów jest jak najdłuższe używanie rzeczy, które już są w obiegu. Jeśli masz potrzebę kupienia jakiegoś przedmiotu, który nie jest jednorazowy i może być długo przydatny, zastanów się czy musi być nowy. Pomyśl o ubraniach okazjonalnych, które ubierzesz raz w roku, albo rekreacyjnym sprzęcie sportowym, którego potrzebujesz na wyjeździe wakacyjnym.

Second handy to miejsca docenione przez fanów mody. Dostępny asortyment jest doceniany przez klientów za dużą wartość estetyczną, wysoką jakość (w końcu te rzeczy przetrwały wiele lat) i przede wszystkim wyjątkowość. Korzystając z rzeczy z drugiej ręki nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale pomagasz jak najdłużej używać przedmioty, minimalizując powstawanie odpadów.

Z drugiej strony – jeśli uznasz, że jakiś przedmiot nie jest Ci więcej potrzebny, udostępnij go innym. Nie wyrzucaj go do kontenera na śmieci tylko np. oddaj rodzinie, znajomym albo zanieś do najbliższego punktu, który pomoże Ci w przekazaniu rzeczy innym. Przykładem takiego miejsca jest sklep charytatywny.

 

Tworzymy mapę second handów i sklepów charytatywnych

Przez ostatnie miesiące dzięki zaangażowaniu społeczności Oddam Odpady i Zero Waste Polska rozwinęliśmy mapę Otwartych Kompostowników i mapę sklepów sprzedających asortyment bez opakowań. Nadszedł czas na zebranie informacji o lokalizacjach fajnych second handów i sklepów charytatywnych. Zebrane informacje umieścimy na ekomapa.INFO aby ułatwić znalezienie tych fajnych miejsc jak największej liczbie osób.

 

Zaproponuj fajny sklep

Jeśli znasz fajny second hand albo sklep charytatywny, daj nam o tym znać wypełniając formularz.

Za pomocą tego formularza możesz udostępnić nam informacje o lokalizacjach sklepów charytatywnych, second handów i komisów.

Jedynym kryterium, jakie musi spełnić sklep aby znaleźć się na mapie, jest sprzedaż towarów używanych.

Wypełnienie zajmie Ci 3-8 minut.

Poprosimy Cię o udostępnienie następujących informacji:

– adres i informacje o sklepie
– rodzaje oferowanych produktów

 

Nie wszystkie pola formularza są obowiązkowe (tylko te oznaczone *). Im więcej opowiesz nam o sklepie, tym większa szansa, że umieścimy go na mapie.

Wypełniając formularz potwierdzasz, że znasz i zgadzasz się z zapisami regulaminu.

Mapę opublikujemy w maju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ