Lider Oddam Odpady w Radzie Programowej Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym

1

Lider Oddam Odpady, Kaśka Barc została członkiem Rady Programowej oraz zespołu założycielskiego Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

IGOZ to profesjonalny think-tank przygotowany do rozwiązywania problemów implementacji konceptu GOZ w krajowej gospodarce, a także do rozmów i negocjacji z decydentami.

 

Cele Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym

Komisja Europejska i Parlament Europejski wyznaczyły ambitne cele na drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym. Do 2030 roku w efekcie zmian europejskie przedsiębiorstwa mają odnotować ponad 600 mld euro oszczędności oraz stworzyć ponad 2 miliony nowych miejsc pracy. Rewolucyjna zmiana z gospodarki liniowej na gospodarkę o obiegu zamkniętym staje się koniecznością w obliczu niepewności geopolitycznej, kurczących się źródeł surowców pierwotnych a także wyraźnej konieczności zmniejszana wpływu na środowisko. Im szybciej Polska osiągnie wyznaczone przez Unię cele, tym szybciej jako Polacy zauważymy korzyści na poziomie krajowym jak i lokalnym.  Pomocą wszystkim zainteresowanym w rozsądnym, ekonomicznym ale i ekologicznym dojściu do wyznaczonych celów pragnie służyć profesjonalny think tank – Instytuj Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (IGOZ).

infografika_GOZ

Zespół Rady Programowej IGOZ

Instytut stanowią współpracujące ze sobą organizacje pozarządowe i aktywiści, a także naukowcy i praktycy z Polski i z innych krajów europejskich. Członkowie zespołu mają doświadczenie zarówno we współpracy z administracją publiczną jak i podmiotami biznesowymi. W skład zespołu wchodzą: Mirosław Bachorz, Katarzyna Barc, Piotr Barczak, Zbigniew Bukowski, Łukasz Holec, Andrzej Karol Gawłowski, Paweł Głuszyński, dr Marek Goleń, Hanna Marlière, Krzysztof Mączkowski, Tomasz Wojciechowski (koordynator). Z sylwetkami członków zespołu można zapoznać się na stronie internetowej Instytutu.

Odkrywamy jak uniezależnić zrównoważony wzrost gospodarczy od zużywania topniejących zasobów.

 

Dołącz do dyskusji

Na Facebooku działa grupa tematyczna założona przez ekspertów Instytutu GOZ. Zapraszamy do dołączenia i wymiany informacji o gospodarce cyrkularnej.
Działa również kanał na YouTube gdzie udostępniane są filmy edukacyjne i relacje z wydarzeń.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ