Coraz więcej osób nie chce wyrzucać odpadów bio do kosza. Stąd nasza akcja:

Zbieramy informacje o lokalizacjach publicznie dostępnych kompostowników 

– w miastach, na wsiach, w całej Polsce.

Dajmy sobie szansę na wspólne kompostowanie!

„Otwarty Kompostownik” to miejsce, do którego każdy może nieodpłatnie przynosić odpadki kuchenne (np. obierki warzyw i owoców) wytworzone we własnym domu. Opiekunowie kompostowników ustalają na jakich zasadach mieszkańcy mogą korzystać z otwartego kompostownika, a w szczególności co można do niego wrzucać i w jakich godzinach oddawać odpadki.

Celami akcji „Otwarte Kompostowniki” jest zapobieganie powstawania odpadów, ograniczanie ilości wywożonych odpadów na wysypiska i do spalarni oraz wytwarzanie zdrowej gleby blisko naszych domów.

Zgłoś swój kompostownik

Jeśli chcesz zgłosić swój kompostownik jako otwarty – wypełnij formularz.

Jeśli wiesz, gdzie znajduje się „Otwarty Kompostownik”- daj nam znać w komentarzu albo napisz na: kontakt@oddamodpady.pl.

Zebrane informacje umieścimy na publicznie dostępnej mapie.


Zgłoszone do akcji „otwarte kompostowniki” tymczasowo prezentujemy w wydarzeniu na Facebooku:

Gdzie są "Otwarte kompostowniki" facebook

Gdzie są "otwarte kompostowniki"? Mapę robimy i udostępnimy!

Jest akcja! Akcja "Otwarte Kompostowniki". Zbieramy informacje o lokalizacjach publicznie dostępnych kompostowników. Wszelkich - w miastach, na wsiach, w całej Polsce. Coraz więcej osób nie chce wyrzucać odpadów bio do kosza - dajmy sobie szansę na wspólne kompostowanie. *** Jeśli chcesz zgłosić swój kompostownik jako otwarty - wypełnij ten formularz: http://www.oddamodpady.pl/zglos-kompostownik *** Jeśli wiesz, gdzie znajduje się kompostownik, do którego każdy może przynieść odpadki - daj nam znać w wydarzeniu, wiadomości lub na maila: kontakt@oddamodpady.pl Skontaktujemy się z opiekunem / opiekunką kompostownika. Albo poprostu prześlij link do wydarzenia osobom prowadzącym publicznie dostępne kompostowniki. Zebrane informacje umieścimy na publicznie dostępnej MAPIE. "Otwarty kompostownik" to miejsce, do którego każdy może nieodpłatnie przynosić odpadki kuchenne (np. obierki warzyw i owoców) wyprodukowane we własnym domu. Opiekunowie kompostowników ustalają na jakich zasadach mieszkańcy mogą korzystać z "otwartego kompostownika", a w szczególności co można do niego wrzucać i w jakich godzinach oddawać odpadki. Celem "otwartego kompostownika" jest ograniczanie ilości wywożonych odpadów na wysypiska i do spalarni oraz wytwarzanie zdrowej gleby blisko naszych domów. Niech kompost będzie z Wami! ------- Regulamin zgłaszania kompostownika ---> http://oddamodpady.pl/otwarte-kompostowniki-regulamin/ Formularz zgłoszeniowy ---> http://www.oddamodpady.pl/zglos-swoj-kompostownik ------- Jeśli chcesz zostać partnerem, patronem, sponsorem, ambasadorem albo w inny sposób zaangażować się w tworzenie mapy - pisz śmiało! Akcja organizowana jest pracą społeczną i środkami grupy "Oddam Odpady".
Oddam Odpady
Oddam Odpady03/04/2017 @ 17:14
Hej ho! Kontynuujemy propagowanie kompostowania. Mamy szansę zorganizować serię bezpłatnych warsztatów. Szczegóły w wydarzeniu:
Oddam Odpady
Oddam Odpady17/02/2017 @ 10:34
Drodzy! Powstała grupa tematyczna poświęcona kompostowaniu. Gorąco zachęcamy do śledzenia i aktywnej dyskusji!
Dorota Drozdek
Dorota Drozdek08/01/2017 @ 12:08
chciałabym taki kompostwonik w bydgoszczy, czy ktoś coś wie?;)
Marek Goleń
Marek Goleń05/12/2016 @ 20:07
A może byśmy w ramach budżetu partycypacyjnego zgłosili projekt polegający na stworzeniu sieci kompostowników w Warszawie?
Oddam Odpady
Oddam Odpady shared a link to the event: Gdzie są "otwarte kompostowniki"? Mapę robimy i udostępnimy!03/11/2016 @ 15:38
Na blogu EkoEksperymenty pojawił się post dla osób zastanawiających się jak zacząć kompostować.

http://ekoeksperymenty.blogspot.com/2015/09/kompost-dlaczego-taki-wazny.html
Oddam Odpady
Oddam Odpady shared a link to the event: Gdzie są "otwarte kompostowniki"? Mapę robimy i udostępnimy!02/11/2016 @ 14:10
Dziękujemy Wam za ciepłe przyjęcie akcji!

Dziś usłyszycie o Otwartych Kompostownikach w radiu Eska i Antyradiu. A jutro w radiu Kolor.

Będziemy wdzięczni za Wasze uwagi i sugestie odnośnie informacji przedstawionych na mapie http://mapa.oddamodpady.pl/.

Wesprzyj akcję

Jeśli chcesz zostać partnerem, patronem, ambasadorem akcji, opisać ją na swoim blogu, pomóc nam w poszukiwaniach kompostowników albo w inny sposób zaangażować się w tworzenie mapy – pisz śmiało!

 

Niech kompost będzie z Wami!


 

Akcja organizowana jest pracą społeczną i środkami grupy „Oddam Odpady”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ