Edukujemy na Przerób-my vol.3

0

W sobotę 21 października zapraszamy Was do odwiedzenia 3 edycji pikniku Przerób-my. Tym razem spotykamy się w Praskiej Drukarni przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie, w godzinach 11:00-19:00.
Trzecia edycja zapowiada się na dużą imprezę. Czekać na Was będzie ponad 100 wystawców – twórców rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu, oraz ponad 10 ekspertów przetwórstwa! Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Warszawy – wow! 🙂

przeróbmy - patronat prezydenta warszawy

Eko edukacja z Oddam Odpady

Szczególnie gorąco zapraszamy Was do strefy działań edukacyjnych. Jak zwykle porozmawiamy o kompostowaniu w mieście w towarzystwie naszych żarłocznych koleżanek dżdżownic – przetwarzaczy odpadków kuchennych na bezcenny kompost.

Warsztaty ze stylistką

W godzinach 12:00-14:00 zapraszamy Was na warsztaty z naszą zaprzyjaźnioną stylistką, Katarzyną Kołys, która pokaże Wam jak tworzyć stylizacje z ubrań z drugiej ręki. Jakie kolory i kroje wybierać dla danego typu sylwetki i urody, jak uszlachetnić i wyróżnić kupione lub znalezione w głębi szafy ubrania? Jak rozpoznać panujące trendy? Będzie się działo. Koniecznie zabierzcie swoje ubrania, którym chcecie nadać drugie życie, a Kasia podpowie, jak to zrobić. Udział jest bezpłatny, decyduje kolejność przybycia.

Prezentacja Ekomapy

Używanie rzeczy z drugiej ręki pozwala przedłużyć im życie i oszczędzać surowce naturalne. Dlatego warto kupować odzież w second-handach, sklepach charytatywnych, komisach lub wymieniać się ze znajomymi. Aby Wam to ułatwić poza warsztatami ze stylistką zapraszamy Was do zapoznania się i współtworzenia społecznościowej mapy sprawdzonych sklepów do zakupów z drugiej ręki. Od kilku miesięcy można zgłaszać polecane miejsca przez formularz – od soboty dostępna będzie mapa z wynikami, którą cały czas możecie rozwijać.

Na Ekomapie ( http://mapa.oddamodpady.pl ) znajdziecie też informacje o miejscach ułatwiających legalne pozbycie się rzeczy i odpadów, samodzielne naprawienie albo zapobieganie ich powstaniu (np. kupując produkty spożywcze do własnych opakowań).

 

harmonogram warsztatów przerobmy vol.3

O Przerób-my vol.3

Piknik Przerób-my vol.3 jest organizowany przez twórców platformy Pimpit we współpracy z ART Market Poland – Concept Store. Ich celem jest popularyzacja rzemiosła, rękodzieła i upcyklingu – ponownego, kreatywnego wykorzystywania niepotrzebnych rzeczy.

Więcej informacji
Wydarzenie na facebooku

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ