Jako partner warszawskiej kampanii społecznej „Dzielnica Wisła”  zapraszamy na cykl warsztatów i wydarzeń o tematyce upcyklingu, które tego lata odbędą się nad Wisłą.

  • warsztaty w punkcie skupu x2
  • warsztaty na wianach
  • wystawa na wiankach
  • wymiana butelek na poduszki
  • wystawa na pikniku stołecznej

[one_third]
[border width=”5″]

Najwyższy czas uczulić wszystkich odwiedzających Dzielnicę Wisła, że to wspólna przestrzeń, którą warto pozostawić czystą.

 

Dzielnica Wisła

[/border]

[/one_third]

[two_third_last]

[toggle title=”Upcykling nad Wisłą” state=”opened”]

Upcykling forma przetwarzania wtórnego odpadów w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

Dlaczego warto to robić? Po pierwsze dla dobrej zabawy – ogromną satysfakcję daje własnoręczne wykonanie praktycznych przedmiotów z pozornie niepotrzebnych rzeczy takich jak szklane butelki i kapsle. Po drugie, takie działanie pomaga chronić środowisko zmniejszając ilość nadwiślańskich śmieci![/toggle]

[toggle title=”O akcji Dzielnica Wisła”]

Przestrzeń nad Wisłą jest miejscem przyciągającym warszawiaków jak magnes. Z roku na rok się zmienia, rozwija, bardziej otwiera na ludzi. To bardzo dobry kierunek. Jednak cały czas dominuje przekonanie, że każdy kto tutaj przychodzi „wpada z wizytą”, potem znika. Niestety, pozostawia po sobie ślad… a nawet ich stertę.

Każdego dnia z terenów nad Wisłą zbierane są tony śmieci! Butelki szklane, plastikowe, kapsle, puszki, reklamówki. Najwyższy czas uczulić wszystkich odwiedzających Dzielnicę Wisła, że to wspólna przestrzeń, którą warto pozostawić czystą. Kończąc wizytę nad Wisłą, nie pozostawiaj po sobie śladów, nie znacz terenów śmieciami.

Podczas akcji Dzielnica Wisła wychodzimy komunikatem Wyjdź na czysto bezpośrednio na bulwary, do osób przebywających nad Wisłą. Przez 5 miesięcy od maja do września edukatorki z Civis Polonus będą rozdawały popielniczki i worki na śmieci ludziom bawiącym się nad Wisłą.

W ten sposób obalamy największą wymówkę osób śmiecących, mówiącą o tym, że nie ma gdzie wyrzucać śmieci. Narzędzie wręczamy im do ręki!

Organizatorem kampanii „Dzielnica Wisła” jest Miasto Stołeczne Warszawa.[/toggle]

[/two_third_last]

 


Harmonogram warsztatów upcyklingu- (1)

Lampiony ze szklanych butelek – warsztaty upcyklingu // 11 lipca 2015

 

dzielnica wisła2

W najbliższą sobotę zapraszamy do Punktu Skupu Dzielnica Wisła na hiper kreatywne obcowanie z butelkami po piwie – jednym z najpopularniejszych i najbardziej kłopotliwych odpadów pozostawianych nad Wisłą.

Warsztaty tworzenia i ozdabiania lampionów ze szklanych butelek – pokażemy Wam, że niezwrotne szklane butelki mogą dostać drugie życie.
Przyjdź, namaluj lub wygraweruj hasło popierające czystą Wisłę i zabierz lampion do domu!

Przetwarzamy od 15:00 do 19:00.
Warsztaty są otwarte i bezpłatne, można dołączyć w dowolnym momencie. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje zasada „kto pierwszy”.
Zapraszamy całe rodziny!

Organizatorem warsztatów jest Inicjatywa Społeczna Oddam Odpady
Warsztaty narzędziowo wspiera Sprytny TOPEX

Wydarzenie na Facebooku

 


Kapsle, korki i nakrętki w roli eko gadżetów – warsztaty // 18 lipca 2015

 

dzielnica wisłaWarsztaty tworzenia recyklingowych gadżetów z drobnych, popularnych nadwiślańskich śmieci.
Stworzymy wspólnie biżuterię, magnesy, breloki, szachy i wiele innych zaskakujących przedmiotów, które uczestnicy zabiorą ze sobą aby pamiętać o czystej Wiśle.

Przetwarzamy od 15:00 do 19:00.
Warsztaty są otwarte i bezpłatne, można dołączyć w dowolnym momencie. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje zasada „kto pierwszy”.
Zapraszamy całe rodziny!

 

Organizatorem warsztatów jest Inicjatywa Społeczna Oddam Odpady
Warsztaty narzędziowo wspiera Sprytny TOPEX

 

[border width=”1″]Nakrętki i kapsle to popularne, kłopotliwe odpady porzucane na nadrzecznych i morskich plażach. Niewyrzucone do kosza mogą narazić ludzi i czworonogi na przypadkowe poranienie stóp i łap. Bywają połykane przez zwierzęta, co może zakończyć się dla nich śmiercią. Dlatego zwracajmy uwagę nawet na najmniejsze śmieci – niech trafią do właściwego kosza lub dostaną drugie życie![/border]

 


Tak było na Wiankach nad Wisłą:

[custom_gallery id=”818″]


 

[border width=”1″]Zachęcamy do odwiedzenia facebookowego fanpage’a Dzielnicy Wisła, gdzie pojawiają się informacje o wszystkich bieżących wydarzeniach w ramach akcji.[/border]

Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto.