Zapewne każdy z nas wiele razy miał w swoim portfelu zużyte bilety. Naturalnym jest, że przy pierwszej okazji je wyrzucamy, bo co innego możemy z nimi zrobić?
Okazuje się, że możemy wziąć udział w interesującej akcji i sprawić komuś radość.

Piotr Bielański to kolekcjoner biletów, którego celem jest zebranie 100 tysięcy sztuk biletów w ciągu roku. Po co? Hobbystycznie i z powodu zakładu ze znajomym. Z ogromną chęcią wspieramy akcję bo poza elementem rozrywkowym, porusza bardzo interesujący temat drobnych odpadów.

Mało kto koncentruje się na segregacji lub ponownym użyciu biletów autobusowych, prawda? Nie wrzucamy ich do pojemników na makulaturę, bo rzadko można takie spotkać w okolicach przystanków autobusowych. Niesegregowanie łatwo wytłumaczyć faktem, że każdy z nas używa tak mało papierowych biletów, że nie ma to większego znaczenia. Dzięki akcji Piotra będziemy mogli zobaczyć na własne oczy jak szybko uda się wygenerować i zebrać pozornie dużą liczbę 100.000 sztuk biletów, tylko wśród niewielkiego grona internautów. Wyobraźcie więc sobie ilości biletów w skali kraju, które lądują na wysypisku. Wbrew pozorom drobne, „niewiele znaczące” odpady to też surowce wtórne i szkoda, aby przez swoje gabaryty zostały zmarnowane. Tak jak kiedyś plastikowe nakrętki, których zbierania (i recyklingu) nauczyliśmy się dzięki akcjom charytatywnym takim jak Zakrętki.info.

Zgromadzenie 100 tysięcy biletów to nie lada wyzwanie. Działając w pojedynkę z pewnością akcja zostałaby tylko w sferze marzeń. Wasza pomoc jest niezbędna.

Już po pierwszym miesiącu zbiórki Piotrowi udało się zgromadzić prawie 8300 sztuk, z czego 93 zagranicznych. Aby zbiórka powiodła się przed upływem roku do Piotra dziennie powinno napływać około 270 biletów – aż, albo tylko – to tyle, ile osób mieści się średnio w 3 miejskich autobusach.

 

JAK POMÓC?

Wystarczy, że oddasz zużyte bilety pociągowe, autobusowe lub tramwajowe (Polskie i zagraniczne) odpowiadając na poniższe ogłoszenie, lub przynosząc na organizowane przez nas wydarzenia.

 Oddaj stare bilety

SZCZEGÓŁY AKCJI: 

Cel: Zebranie 100 tysięcy biletów w rok

Data zbiórki: 08.05.2015 – 07.05.2016

Miejsce: Kraków (możliwy odbiór osobisty lub przesyłka pocztowa)

Warszawa (podczas warsztatów z drużyną Oddam Odpady)

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszamy na fanpage akcji na Facebooku oraz do odwiedzenia strony internetowej.

Jeśli macie pomysł jak wykorzystać tak zacną ilością zebranych biletów – piszcie w komentarzach 🙂

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ